Shanties
     Serwis istnieje od 1995 roku
Międzynarodowy
Festiwal
Piosenki
Żeglarskiej
w Krakowie
kotwica
Strona główna Wiadomości    Historia        Galeria           Linki          Kontakt   
zaloguj |
szukaj:
Menu główne
* Strona główna
* po Shanties 2020
* przed Shanties 2020
* Historia
* Galeria
* Wiadomości
* Linki
* Forum
* Wyszukiwanie
Inne
* działy artykułów
* działy newsów
* księga gości
* poleć serwis innym
* kontakt
* logowanie
* facebook
Linki
* bannery

shanties.pl
 
Oficjalny serwis festiwalu Shanties
 
staryport.krakow.pl
 
pomoc dla Qni
 
szanty24.pl
 
Szantymaniak
 
szanty.art.pl
 
winnegrono.krakow.pl
 
webserwer.pl
Warsztaty Skrzypcowe Simona Spaldinga
Podczas festiwalu Shanties 2009 w Tawernie Żeglarskiej "Stary Port" odbędą się Warsztaty Skrzypcowe pt. Tradycyjne style obrzeży Atlantyku (Traditional fiddling styles of the Atlantic shore)
Podczas dwudniowych warsztatów poznamy charakterystykę tradycyjnej gry na skrzypcach wybranych rejonów Północnej Ameryki, Irlandii, Szkocji, Szwecji, oraz Cajunów (francuskojęzycznych osadników z Louisiany). Wspólnym mianownikiem będzie styl irlandzki; poznamy w detalach szczegóły smyczkowania, frazowania i ornamentacji specyficzne dla skrzypków z wyspy.


Informacja szczegółowa pochodzi z serwisów Folk w Krakowie i Organizatora Shanties.
 
O prowadzącym: Simon Spalding, etnomuzykolog po UC Berkeley, nauczyciel muzyki, skrzypek, multiinstrumentalista, śpiewak tradycyjny oraz marynista. Po zakończeniu nauki skrzypiec klasycznych, skupił swoje zainteresowania na stylach tradycyjnych. Przez wiele lat przebywając bezustannie w podróży, poznawał tradycje wielu regionów świata u źródeł. Grał nie tylko na festiwalach i salach koncertowych ale również, w zgodzie z dziewiętnastowieczną tradycją na pokładach szkunerów. Spędził dzieciństwo wśród rybaków Pacyfiku, przemierzył Atlantyk pod żaglami Zawiszy Czarnego, zdobył serca publiczności na festiwalach w Ameryce i kilkunastu krajach Europy. Trzykrotna nagroda publiczności na Shanties w Krakowie. Obecnie wraz z rodziną mieszka w Północnej Karolinie.
Dzięki własnej ewolucji od gry konwencjonalnej do tradycyjnej, Simon potrafi służyć jako świetny przewodnik tradycyjnej gry na skrzypcach dla osób obcujących dotychczas jedynie z techniką klasyczną.
 
Uczestnicy: zapraszamy osoby z podstawową bądź zaawansowaną umiejętnością gry na skrzypcach. W zależności od ilości zgłoszeń, uczestnicy mogą zostać podzieleni dwie grupy zaawansowania. Należy przyjść z instrumentem. Umiejętność czytania nut będzie pomocna, choć nie obowiązkowa. Uczestnicy otrzymają kopie zapisu nutowego. Nagrywanie zajęć dozwolone a nawet wskazane! Warsztaty prowadzone są po angielsku. Prowadzący mówi też trochę po polsku.
 
Kiedy: sobota i niedziela 21 - 22 lutego 2009
 
Orientacyjny plan zajęć:
sobota: 9:30-12:30 oraz 14:00 - 17:00
niedziela: 9:30-12:30 oraz 14:00 - 17:00
niedziela 17:30: warsztaty zakończy koncert finałowy festiwalu Shanties, na którym uczestnicy zagrają wraz z instruktorem (w zależności od umiejętności i chęci)
 
Gdzie: Kraków, Tawerna Stary Port, ul. Straszewskiego 27 (wejście od ul. Jabłonowskich), w osobnej sali – pytać obsługi.
 
Koszt: 100 zł od osoby za dwudniowe warsztaty. Koszt obejmuje naukę oraz materiały (kserokopie nut). Osoby zgłoszone do 6 lutego płacą tylko 50 zł (liczy się data nadejścia przelewu). Koszt nie obejmuje wyżywienia ani zakwaterowania, ale możemy pomóc w organizacji.
 
Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Dlatego prosimy o wczesne zgłoszenia. W przypadku dużej liczby zgłoszeń możliwa zmiana miejsca bądź modyfikacja programu.
 
Zgłoszenia: Wypełniony formularz zgłoszeniowy [pobierz] należy przesłać na adres kontakt@folk.wkrakowie.org. Jednocześnie należy przesłać wpłatę przelewem bankowym, według instrukcji na formularzu. Jedynie po nadejściu zarówno formularza jak i wpłaty potwierdzimy rejestrację emailem.
 
Dodatkowe zapytania: kontakt@folk.wkrakowie.org bądź Paweł, 508 378 895
 
Współorganizatorzy warsztatów: Festiwal Shanties (www.shanties.pl) oraz projekt Folk w Krakowie (folk.wkrakowie.org)
admin | 03.02.2009 | Udostępnij przez Facebook Blip Twitter Śledzik Wykop komentarz[0] | 1253 | mail
webmaster poleca:

Najpopularniejsze
* Krigeren Grom (Wo...
* Krótko o Shanties
* ORP Grom
* Krakowskie Szanty...
* Monografia Okrętu...
* Do abordażu! - Kr...
Ankieta
* Ile masz lat? (anonimowo)
mniej niż 15
15-18
19-25
26-30
31-40
41-50
51-65
ponad 65

[wyniki | ankiety]
Na forum...
* Skomentuj festiwa...
* Skomentuj Shantie...
* Technikalia
* Skomentuj Shantie...
* Skomentuj relację...
Facebook


Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
 
Liczba odwiedzin:
 
wg. webmedia.pl
counter webmedia
od 23.01.98.
 
wg. webserwer.pl

od 21.11.2007.
 
statystyka
© 1995-2020 Maciek Ślusarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.091 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch | provided by webserwer.pl