Shanties
     Serwis istnieje od 1995 roku
Międzynarodowy
Festiwal
Piosenki
Żeglarskiej
w Krakowie
kotwica
Strona główna Wiadomości    Historia        Galeria           Linki          Kontakt   
zaloguj |
szukaj:
Menu główne
* Strona główna
* po Shanties 2020
* przed Shanties 2020
* Historia
* Galeria
* Wiadomości
* Linki
* Forum
* Wyszukiwanie
Inne
* działy artykułów
* działy newsów
* księga gości
* poleć serwis innym
* kontakt
* logowanie
* facebook
Linki
* bannery

shanties.pl
 
Oficjalny serwis festiwalu Shanties
 
staryport.krakow.pl
 
pomoc dla Qni
 
szanty24.pl
 
Szantymaniak
 
szanty.art.pl
 
winnegrono.krakow.pl
 
webserwer.pl
Historia Shanties
history

Osoby i instytucje zainteresowane wykorzystaniem treści znajdujących się na tych stronach proszone są o kontakt z autorem.

XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej
"Shanties 2019"


Oceany marzeń

 

      Polski ruch szantowy i sam festiwal Shanties istnieją już tak długo, że nie ma już roku aby podczas tej największej i najbardziej prestiżowej imprezy szantowej w Polsce nie odnotowano jakiegoś ważnego jubileuszu, nie odbył się jakiś koncert jubileuszowy czy benefis. W tym roku podczas festiwalu świętowano przede wszystkim 80-te urodziny nestora polskiej sceny szantowej, uwielbianego przez publiczność, cenionego przez kolegów wykonawców - Jurka Porębskiego. Odnotowano też wiele innych ważnych jubileuszy jak 40-lecie pracy artystycznej Waldka Mieczkowskiego i Jacka Jakubowskiego, 35-lecie działalności autorskiej Sławomira Klupsia, 25-lecie zespołu Atlantyda, 20-lecie Orkiestry Samanta czy 10-lecie zespołu The Nierobbers. To wspaniałe, że mamy takie miejsce i czas jak krakowskie szanty, gdzie można się spotkać z tyloma przyjaciółmi i razem świętować jubileusze, toczyć dysputy przy kuflu zimnego piwa czy szklaneczce rumu i popuszczać wodze fantazji wypływając we wspólne rejsy na "Oceany marzeń". ;-)


Aby nie błądzić po tej stronie - możesz wybrać to co Cię interesuje:


A oto jak wyglądały poszczególne koncerty


21.02.2019 r. - czwartek

      Godzina 20:00 (Radio Kraków)
Koncert ballad - "Zażagliło nam się życie" - reżyseria: Piotr Zadrożny


 

     

Proszę o cierpliwość, relacja z koncertu pojawi się wkrótce...
 
W koncercie wystąpili:
  • Mirek Kowalewski,
  • Zbyszek Murawski,
  • Jakub Paluszkiewicz,
  • Marta Śliwa,
  • Arek Wlizło,
  • Piotr Zadrożny,
  • Krzysztof Jurkiewicz
 


22.02.2019 r. - piątek

      Godzina 11:00 (Klub "Studio")
Koncert dla dzieci - "Kurs na przygodę" - reżyseria i prowadzenie: zespół Klang


 

      W koncercie dla najmłodszych zespół Klang opowiadał o tym, że marzenia mogą nas zabrać wszędzie: dookoła świata albo na najpiękniejsze wyspy. Trzeba je tylko wymarzyć! A w opowieści pomagały zespołowi i dziecięcej publiczności zarówno nowe jak i te bardziej znane piosenki dla najmłodszej szantowej publiczności.

 
W koncercie wystąpił:
  • zespół Klang
 

 

      Godzina 18:00 (Klub "Studio")
Koncert piosenki żeglarskiej - "Pośpiechem się brzydząc" - reżyseria i prowadzący: Janusz Bujko (Jan i Klan) i Waldemar Mieczkowski


 

      "Pośpiechem sie brzydząc" to tytuł i zarazem motto tegorocznego Koncertu Piosenki Żeglarskiej, który odbył się w czwartkowy wieczór w studenckim Klubie Studio (choć "studenckim" już chyba tylko z nazwy ponieważ ceny w barze oderwały to miejsce od rzeczywistości nie tylko studenckiej). W przyjemny nastrój i nieśpieszną atmosferę tego koncertu wprowadziły nas urokliwe autorskie piosenki zespołu Jan i Klan z Wrocławia. Szczególnie rozbawiła mnie humorystyczna i doskonale wpadająca w ucho premierowa piosenka poświęcona kapitanowi Waldkowi Mieczkowskiemu pt. "Waldek na >>Zawiasie<<". Sam pan kapitan wystąpił z zespołem pod szyldem "Waldek Mieczkowski Band", wykonując przede wszystkim przepiękne i zdecydowanie nieśpieszne ballady Janusza Sikorskiego i jedną premierową piosenkę do tekstu znanego autora piosenek żeglarskich - Artura Sczesnego. Podczas tego koncertu objawił się również jedyny tegoroczny debiutant - zwycięzca styczniowego Przeglądu Konkursowego Shanties 2019 - Roman Tkaczyk z zespołem. Uwagę zwracał tu szczególnie ów zespół, złożony z przyciągającego rozmarzony wzrok głównie męskiej części widowni - uroczego kwartetu smyczkowego oraz perkusji, dwóch gitar elektrycznych i klawiszy. Niespotykane instrumentarium jak na piosenkę żeglarską, za którym szło równie niespotykane brzmienie, towarzyszące temu wykonawcy, zostało zaskakująco dobrze przyjęte przez publiczność, głosującą na swoją nagrodę w tym roku głównie przez Internet. Miło było zobaczyć i usłyszeć Nierobersów - 5 lat temu debiutantów, a dzisiaj już niemal stałych bywalców krakowskich Shanties. Zespół przygotował w tym roku bardzo nastrojową i (a jakże) nieśpieszną, premierową piosenkę nawiązującą wprost do motta tegorocznych Shanties pt. "Oceany marzeń". Koncert zakończył występ duetu Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, którzy również "pośpiechem się brzydząc " (wszak to właśnie Andrzej jest autorem tych słów), kołysali widownią w rytm przepięknych, chwytających za serce ballad - "Łódki", "Byle dalej", "Róże z Dublina" czy premierowa na Shanties "Piosenka na starość".

 
W koncercie wystąpili:
  • Jan i Klan,
  • Waldek Mieczkowski Band,
  • Roman Tkaczyk z zespołem,
  • The Nierobbers,
  • Andrzej Korycki i Dominika Żukowska
 

     

Poniżej kilka linków do nagrań Alicji Kalinowskiej z tego koncertu. Więcej znajdziecie w jej kanale na YouTube.
youtu.be/_kMspBCvi-M
youtu.be/2xRTnX7AGSo
youtu.be/niv9cerJSKA
youtu.be/V7kBUAKZuS8
youtu.be/ceU3AbOcz3o

________________
komentarz | mail

 

      Godzina 22:00 (Klub "Studio")
Koncert folkowy - "Ostro na wiatr" - reżyser i prowadzący - Bartłomiej Kiszczak


 

      Piątkowy Koncert Folkowy w Klubie Studio dedykowany jest przede wszystkim dla młodzieży i osób, oczekujących od piosenki żeglarskiej skoczniejszych i mocniej brzmiących akcentów. Organizatorzy zapewnili tej grupie odbiorców sporo miejsca do zabawy przed sceną, tymczasem okazało się że zaraz po wejściu na salę widzowie rzucili się na stojące pod ścianą krzesła i jęli rozkładać je sobie przed sceną. :-) Na szczęście po pewnym czasie, gdy atmosfera została odpowiednio podgrzana, sytuacja się "unormowała" i przestrzeń przed sceną opanował roztańczony tłumek.
      Koncert rozpoczął zespół Trzy Maszty, który debiutował na Shanties 2013 i w ciągu 6 lat mocno rozwinął skrzydła. Następnie, w przerwie przed występem kolejnego wykonawcy, na scenie pojawiła się 10-letnia Maja Kalinowska, która z niesamowitym wdziękiem i talentem zaprezentowała kilka tradycyjnych tańców irlandzkich, wzbudzając aplauz publiczności. Recital Orkiestry Samanta był swego rodzaju preludium przed oficjalnymi obchodami 20-lecia tego wrocławskiego zespołu, a pojawił się w nim przegląd utworów z różnych okresów ich działalności - również tych z czasów wspólnych występów z francuską formacją Les Dieses - oraz premierowa piosenka pt. "Arktyka". Mietek Folk również zaprezentował utwory premierowe i były to aż 3 piosenki - "Penelopa", "Ostro na wiatr" i "Jeszcze zatańczymy". Do wspólnego wykonania tej ostatniej zespół zaprosił Beatę Bartelik i Wojciecha "Sępa" Dudzińskiego. To wykonanie zwróciło moją szczególną uwagę ponieważ Beatę Bartelik niezwykle rzadko mamy przyjemność oglądać i słuchać na scenie krakowskich Shanties (ostatnio chyba 10 lat temu!). Warto też odnotować, że Mietek Folk, uchodzący do niedawna za jeden z "najbardziej konsekwentnych repertuarowo" zespołów, zaprezentował podczas jednego recitalu aż 3 utwory premierowe. ;-) Kolejnym wykonawcą był norweski chór Slogmåkane, który zaprezentował żywiołowe i energetyczne aranżacje znanych klasycznych szant i pieśni morskich. Jako ostatni wystąpił zespół EKT Gdynia z kilkoma starymi przebojami, a swój recital zakończył żeglarskim hymnem - "Ludzie, nie sprzedawajcie swych marzeń".

 
W koncercie wystąpili:
  • Trzy Maszty,
  • Maja Kalinowska (taniec),
  • Orkiestra Samanta,
  • Mietek Folk,
  • Slogmåkane,
  • EKT Gdynia
 


23.02.2019 r. - sobota

      Godzina 11:00 (Kino Kijów.Centrum)
Koncert dla dzieci - "Szanteczkowanie na marzeń oceanie" - reżyseria i prowadzenie - zespół Zejman & Garkumpel


 

      Sobotni koncert dziecięcy rozpoczął króciutki recital wrocławskiego zespołu Krzykaśki, który od kilku już lat ubarwia wokalnie i choreograficznie koncerty dziecięce prowadzone przez zespół Zejman & Garkumpel. Szczególnie uroczo zabrzmiał w ich wykonaniu utwór Kabaretu Starszych Panów - "Piosenka jest dobra na wszystko". Zespół Zejman & Garkumpel bawił najmłodszą publiczność mieszanką starych przebojów i zupełnie nowych piosenek, promujących najnowszą płytę pt. "Skąd się biorą fale".

 
W koncercie wystąpili:
  • Zejman & Garkumpel,
  • Krzykaśki
 

 

      Godzina 17:00 (Kino Kijów.Centrum)
Koncert pieśni kubryku - "Wszędzie gdzie żagiel poniesie wiatr!" - reżyser i prowadzący - Sławomir Klupś


 

      Tegoroczny Koncert Pieśni Kubryku był poświęcony jubileuszowi 25-lecia zespołu Atlantyda. Koncert prowadzony przez Wojciecha i Sławomira Klupsiów miał w założeniach prezentować postać ojca - Sławka Klupsia w oczach syna - Wojciecha, ze szczególnym uwzględnieniem jego działalności artystycznej. Między poszczególnymi wykonawcami na scenie instalował się i deinstalował zespół Atlantyda co jednak okazało się niebyt fortunną formułą ponieważ bardzo przedłużało czas wymiany wykonawców na scenie i niekorzystnie odbijało się na atmosferze całego koncertu. I jeszcze jedno spostrzeżenie z tego koncertu - zespół jubilat wystąpił w nieco zmienionym składzie - ze starego składu Atlantydy pozostali Sławek Klupś (gitara, śpiew), Piotr Bułas (banjo), Radosław Kruszyna (akordeon) oraz Remigiusz Kaliszkowski (skrzypce, śpiew). Niestety w nowym składzie brakuje wspomagających wokali dlatego np. nie miał kto śpiewać poszczególnych zwrotek "Pacyfiku" przez co ta niezwykle barwna piosenka zabrzmiała po prostu nudno i płasko.
      Jak przystało na jubileusz, w koncercie usłyszeliśmy stare i nowe szlagiery Atlantydy, niekiedy wykonywane wspólnie z innymi pojawiającymi się na scenie wykonawcami - np. "Marco Polo" z Ryczącymi Dwudziestkami (nota bene utwór pierwotnie wykonywany przez Mechaników Szanty, gdy Sławek Klupś tworzył i występował z Mechanikami zanim powstał zespół Atlant, a później Atlantyda) czy "Piraci" z Perłami i Łotrami. Podczas koncertu pojawiło się też kilka piosenek premierowych m.in. "Popłynę wysoko" zespołu Zejman & Garkumpel, "My zbijamy bąki" Pereł i Łotrów czy "Trupie buty" zespołu Znienacka Project (niewiele brakowało, a napisałbym "Znienackiego Projektu" - nie bez przyczyny, ponieważ od kiedy pewna czytelniczka tego serwisu, mieszkająca od wielu lat za morzem, w taki właśnie sposób odmieniła nazwę zespołu - jakoś sam nie mogę już inaczej tego odmienić). ;-) Warto też wspomnieć o niezwykłym finale tego koncertu z genialnym udziałem wokalnym Beaty Bartelik podczas wykonania pieśni "Pożegnalny ton".

 
W koncercie wystąpili:
  • Marek Szurawski i Ryszard Muzaj,
  • Ryczące Dwudziestki,
  • Cztery Refy,
  • Zejman & Garkumpel,
  • Perły i Łotry,
  • Znienacka project,
  • Atlantyda
 

 

      Godzina 21:00 (Kino Kijów.Centrum)
Koncert benefis Jurka Porębskiego - "Jerzy Wie(trz)ny - z Porębunią w Świat" - reżyseria i prowadzenie - zespół Klang i Ryszard Kopciuch (Old Metropolitan Band)


 

      Benefis "Poręby" bez "Poręby"... no może nie całkiem. Nasz kochany Jurek Porębski - poeta, bard, "Stary Dzwon" i nestor polskiej sceny szantowej - dostojny benefisant (a nie beneficjent!) - z pewnością był obecny na tym koncercie myślami, duchem, był też obecny na archiwalnych zdjęciach i filmach wyświetlanych w tle i był obecny głosem - w nagraniu wywiadu przeprowadzonego z nim w tym dniu i odtwarzanego w odcinkach podczas koncertu. Przepiękny koncert, który dzięki serdecznej atmosferze, pięknym dedykacjom, życzeniom i toastom spełnianym za zdrowie dostojnego jubilata sprawiał, że można było uwierzyć i niemal poczuć Jurka obecność na scenie krakowskiego kina Kijów. A przy okazji mogliśmy usłyszeć wspaniałe i niecodzienne wykonania piosenek Jurka i napisanych specjalnie dla Jurka - "Nie wiem skąd się wziął" po śląsku, "Cztery piwka" śpiewane po polsku przez Patrick'a Lee przy akompaniamencie Old Metropolitan Band, "Najdroższy śledź" w zabawnej, onomatopeiczej interpretacji Klangów, wariacja na temat "Jejeku, jejku" z jubileuszowym tekstem Krzysztofa Jurkiewicza, chwytająca za serce "Gdzieś tam" wykonana wspólnie przez Ryczące Dwudziestki i The Nierobbers, rozszerzone o nową humorystyczną zwrotkę "Tango Zejmana" w wykonaniu Starych Dzwonów czy wreszcie piękne i oryginalne interpretacje piosenek "Poręby" w wykonaniu zespołu The Nierobbers. Nie mogło też zabraknąć na scenie legendarnej Ani Sojki, która przygotowała dla Jurka specjalne życzenia w formie kompilacji słów z jego własnych piosenek i oczywiście na koniec zaśpiewała "Gdzie ta keja" wraz z wszystkimi wykonawcami i publicznością. Koncert zakończył się spontanicznym, chóralnym "Sto lat" dla Jurka Porębskiego i wspólnym zdjęciem wszystkich wykonawców wraz z widownią.

 
W koncercie wystąpili:
  • Old Metropolitan Band,
  • Patryk Lee,
  • Maciej Jędrzejko,
  • Banana Boat,
  • Formacja,
  • Klang,
  • The Nierobbers,
  • Ryczące Dwudziestki,
  • Andrzej Korycki i Dominika Żukowska,
  • Ryszard Muzaj,
  • Marek Szurawski,
  • Ania Sojka
 


24.02.2019 r. - niedziela

      Godzina 12:00 (Kino Kijów.Centrum)
Koncert szanty klasycznej - "Break Yer Bones" - reżyser i prowadzący - Jacek Jakubowski


 

      Niedzielny Koncert Szanty Klasycznej już od lat jest w moim odczuciu jednym z najciekawszych koncertów festiwalowych, utrzymywanym na najwyższym poziomie wykonawczym, a Jacek Jakubowski, występujący już po raz trzeci z rzędu w roli reżysera i prowadzącego ten koncert - dodaje mu wyjątkowego, autentycznego charakteru. Wybrana na leitmotiv klasyczna szanta pompowa "Pump Her Dry" (albo po prostu "The Pump Shanty"), śpiewana w przerwach między kolejnymi wykonawcami przez kilkuosobowy chórek "Zawiszaków", nadawała koncertowi surowego charakteru, kojarzącego się z ciężką i wyczerpującą pracą na dawnych żaglowcach, często w ciężkich sztormowych warunkach, gdy od pracy pomp zależało często być albo nie być statku i jego załogi.
      Zespół North Wind, zaproszony na Shanties po 9 latach nieobecności, zaprezentował doskonałą formę wokalną i zestaw pierwszorzędnej klasyki szantowej mającej swoje korzenie po obu stronach Kanału Angielskiego (La Manche). Anglicy z The Exmouth Shantymen, goszczący na Shanties już po raz czwarty, zaprezentowali wiązankę szant i pieśni morskich śpiewanych w ich ojczystym języku. Stare Dzwony w składzie ograniczonym do duetu - Marek Szurawski i Ryszard Muzaj - również postawiły na klasyczny repertuar, czasem tylko akompaniując sobie na gitarze, concertinie i kościach. Norweski chór Slogmåkane zaprezentował szanty, ale jak zwykle w zupełnie nieklasycznych, energetyzujących, współczesnych, niemal rockowych aranżacjach. Za to Sąsiedzi i występujący po nich Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny" dali popis szantowej tradycji dla prawdziwych koneserów. Sąsiedzi oprawili swój recital w krótkie gawędy na temat każdej śpiewanej szanty przybliżając słuchaczom ich historię, znaczenie i to jakim pracom towarzyszyły. Pięknym i zarazem pełnym dowcipu ukłonem w stronę tegorocznego jubilata - Jurka Porębskiego, było wykonanie jego piosenki "Gdzie ta keja" stylizowanej na szantę klasyczną; podobało mi się też nawiązanie do motywu przewodniego tego koncertu - szanty pompowej - opatrzona odpowiednim komentarzem szanta "Fire Down Below". Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny" zaprezentował kilka pieśni morskich, w tym wykonaną wspólnie z szantymenami z wysp, tytułową szante tego koncertu "Break Yer Bones" ("Pump Her Dry"). Koncert Szanty Klasycznej sponsorowała szanta "Pull Down Below", która zabrzmiała podczas tego koncertu aż 3 razy, a - ciekawostka - najczęściej w tytułach szant pojawiała się fraza "...Down Below" - "Pull Down Below", "Fire Down Below" i "Sun Down Below". ;-)

 
W koncercie wystąpili:
  • North Wind,
  • The Exmouth Shantymen,
  • Marek Szurawski i Ryszard Muzaj (Stare Dzwony),
  • Slogmåkane,
  • Sąsiedzi,
  • Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny"
 

 

      Godzina 16:00 (Kino Kijów.Centrum)
Koncert finałowy - "Zdobywcy Wysp Korzennych" - reżyseria i prowadzący - Sławomir Gołąb i Paweł Delikat (Klang)


 

      Zdecydowanie najbardziej zapracowanym duetem reżysersko-konferansjerskim podczas Shanties 2019 byli Sławomir Gołąb i Paweł "Pablo" Delikat z zespołu Klang. Organizatorzy powierzyli im bowiem jak co roku prowadzenie piątkowego koncertu dziecięcego, a także sobotniego Benefisu Jerzego Porębskiego i wreszcie Koncertu Finałowego. Ostatni koncert to jak zwykle podsumowanie całego festiwalu, czas na ogłoszenie werdyktu jury i wręczenie nagród, ale również okazja do uczestnictwa w jeszcze jednym koncercie tematycznym. Tym razem był to rejs śladami Ferdynanda Magellana ku Wyspom Korzennym. Prowadzący koncert snuli więc opowieść o wyprawie Magellana, jego odkryciach i losach podczas gdy na scenie instalowali się kolejni wykonawcy.

 
W koncercie wystąpili:
  • The Exmouth Shantymen,
  • Ryczące Dwudziestki,
  • Formacja,
  • Banana Boat,
  • Slogmåkane,
  • Stare Dzwony,
  • Perły i Łotry,
  • Cztery Refy
 

 

      godz.20:00 (Tawerna "Stary Port")
Noc szantowa w Tawernie 

     

________________
komentarz | mail


      Nagrody


 

 

Protokół z posiedzenia Jury
XXXVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties w Krakowie

Jury w składzie:

Beata Bartelik,
Maciej Olszewsk,
Piotr Zadrożny,

 
oraz Warzyniec Szwaja, Arek Wlizło i organizatorzy, po wysłuchaniu występów wszystkich wykonawców postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
  - Nagrodę GRAND PRIX Festiwalu Shanties 2019 otrzymuje zespół Atlantyda
  - Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za debiut otrzymuje Roman Tkaczyk z zespołem
  - Nagrodę Organizatorów Festiwalu Shanties 2019 im. Stana Hugilla za wierność szancie klasycznej otrzymuje zespół The Exmouth Shanty Men
  - Nagrodę im. Moniki Szwai za najlepszy tekst piosenki premierowej, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecin otrzymuje Jakub Paluszkiewicz za tekst piosenki pt. "Na oceanie marzeń"
  - Nagrodę Sekretarza Generalnego Polskiego Związku Żeglarskiego za autentyzm i wysoki poziom artystyczny otrzymuje zespół Slogmåkane z Norwegii
  - Nagrodę im. Jerzego Fijki - Galion 2019, dla najsympatyczniejszej wykonawczyni otrzymuje Beata Bartelik

 
Jury pragnie zauważyć, że piosenki Jurka Porębskie są ponadczasowe i można je zaśpiewać w dowolnej formie, na przykład szanty klasycznej (zespół Sąsiedzi), czy po śląsku (Maciej Jędrzejko). Interpretacja tych piosenek w nowej formie przez zespoły The Nierobbers & Ryczące Dwudzieski daje nadzieję na ich dalsze trawnie w świadomości nowych pokoleń słuchaczy.
 
Jury z radością dostrzegło dużo tekstów premierowych piosenek co jest dowodem na witalność naszego środowiska szantowego mimo, że widać w tych tekstach zmianę pokoleniową i pewną pozytywną nostalgię.
 
- Nagrodę Specjalną amerykańsko-kanadyjskich żeglarzy Polonijnych ufundowaną przez: Polski Klub Żeglarski w Nowym Jorku Polish Yacht Club z Chicago, Polsko Kanadyjski Yacht Club Zawisza Czarny z Hamilton dla wybitnego wykonawcy Shanties 2019 dla zespołu Mieczkowski Band - Nagroda ta to zaproszenie na tourne po USA i Kanadzie.


Ponadto na zakończenie festiwalu Shanties 2019 przyznano następujące nagrody:
  - Nagrodę publiczności Shanties 2019 otrzymuje Roman Tkaczyk z zespołem.
  - Nagrodę Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego dla wykonawcy zagranicznego otrzymuje Patrick Lee
  - Nagrodę Komandora Klubu Morskiego "Szkwał" za działalność sceniczną oraz pozasceniczną i osobowość na polskiej scenie szantowej otrzymuje Zespół KLANG za scenariusz, reżyserię i prowadzenie koncertu "ZA ZDROWIE PORĘBY".
  - Nagrodę za "Krakowski Rejs Roku 2018" przyznaną przez Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Tawernę Żeglarską "Stary Port" za rejsy z Europy na Karaiby i udział w regatach ARC 2018 otrzymali kpt. Wojciech Miętka wraz z załogą (który zajął 4 miejsce pomimo 24 godzinnego opóźnienia na starcie) i kpt. Andrzej Brońka (nota bene w przeszłości wielokrotny członek jury festiwalu Shanties - przypis redakcji).

 


Poprzednia strona - "Shanties 2018"
Następna strona - "Shanties 2020"
Historia Krakowskich Festiwali "Shanties"
Główna strona festiwalu "Shanties"

Ostatnia modyfikacja: 1.01.1970, 1:00:00


Stronę przygotował Maciek Ślusarczyk © 2019

Komentarze i uwagi via e-mail.
 
© 1995-2024 Maciek Ślusarczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.09 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch | provided by webserwer.pl