Shanties.Krakow.pl
Forum użytkowników portalu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: McViking
2013-01-27, 19:29
Skomentuj Shanties 2011
Autor Wiadomość
McViking 

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-01, 13:06   Skomentuj Shanties 2011

Witaj Drogi Czytelniku! :-)

Tak jak w ubiegłym roku, otwarłem ten wątek specjalnie po to byś mógł podzielić się swoimi uwagami na temat relacji z festiwalu Shanties 2011 i samego festiwalu.

Jeśli zgadzasz się z każdym słowem - napisz to tutaj. :mrgreen:
Jeśli nie zgadzasz się z jakąś opinią - napisz to tutaj. :evil:
Jeśli uważasz, że gdzieś się pomyliłem - napisz to tutaj. :oops:
Jeśli chciałbyś dodać coś od siebie - napisz to tutaj. 8-)

Zapraszam do dyskusji na temat relacji z tegorocznego festiwalu!

(Pisanie na forum wymaga zarejestrowania się tak jak na każdym innym forum - to zajmuje mniej niż minutę! Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, to kliknij link "Rejestracja" u góry strony)
_________________
Pozdrawiam - McViking
Shanties.Krakow.pl
 
 
jachu 

Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 2011-03-03, 15:24   Re: Skomentuj Shanties 2011

McViking napisał/a:
...Jeśli uważasz, że gdzieś się pomyliłem - napisz to tutaj. :oops:
...


Witaj Maciek,

Dziękuję za te kilka ciepłych słów o nas - fakt, brzmienie smagli jest i będzie inne niż kiedyś. Spieszę jednak dodać, że zarówno Łukasz (skrzypek) jak i ja będziemy również śpiewali piosenki w smaglach, więc Beata nie zdominuje naszego repertuaru. Nie zabraknie utworów mocnych jak też i nastrojowych. Tych starych i tych nowych.

To, że akurat bardziej przypominaliśmy Szelkę to naturalne - inna sprawa, że (zgodnie z sugestią Remika, reżysera koncertu) miało być w miarę "balladowo i spokojnie". Dlatego też się do tej sugestii dostosowaliśmy. Inni, wg mnie, nie bardzo.

Na koniec mała poprawka - nie "Johnny's gone to Hilo" ale "Tom's gone to Hilo"

cieszę się, że wciąż piszesz o Shanties i pozdrawiam,

jachu
 
 
 
McViking 

Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-03, 18:50   

Witaj Jachu!

A ja się cieszę, że ktoś to czyta... ;-)

jachu napisał/a:
To, że akurat bardziej przypominaliśmy Szelkę to naturalne


Dlaczego to naturalne? Smugglers od Szeli trochę jednak się różnił - przynajmniej takie odnosiłem wrażenie podczas tych paru koncertów, które miałem okazję w historii obu formacji zobaczyć. Najbardziej rozbawił mnie kiedyś Stłukla gdy podczas jednego recitalu na Shanties "magicznie" zamienił Smugglersów w Szelę nie zmieniając praktycznie nic. Chyba właśnie wtedy po raz pierwszy usłyszałem Radunię.

jachu napisał/a:
inna sprawa, że (zgodnie z sugestią Remika, reżysera koncertu) miało być w miarę "balladowo i spokojnie"


No właśnie wiem, że taka była formuła koncertu i też o tym pisałem, dlatego moje wrażenia odniosłem również do repertuaru jaki wybraliście dopasowując się do tej formuły. Moim zdaniem Remik trochę przegiął, a może to wykonawcy zbyt skrupulatnie starali się wypełnić jego zalecenia, bo koncert jak na tę porę i dla niektórych piąty dzień festiwalu zrobił się po prostu nudnawy. Dobrze, że chociaż dwa kawałki żwawsze się trafiły "na przebudzenie", bo autentycznie zaczynałem chwilami przysypiać... ;-)

Dzięki za korektę - już poprawione. :-)
_________________
Pozdrawiam - McViking
Shanties.Krakow.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14