Shanties.Krakow.pl
Forum użytkowników portalu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj

Znalezionych wyników: 8
Forum Shanties.Krakow.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2011-12-18, 21:05   Temat: Reorganizacja portalu.
W dniu 18.12.2011. nastąpiła niewielka reorganizacja portalu wraz z modyfikacją kodu, głównie na stronie głównej (Mapa Serwisu) i w obszarze historii festiwalu. Jeśli zauważycie jakieś problemy lub błędy w wyświetlaniu Mapy Serwisu lub stron z historią festiwalu na swoich przeglądarkach, to bardzo proszę - dajcie znać. Szczególnie istotne są dla mnie informacje jakiej przeglądarki i jakiej rozdzielczości ekranu używacie.

Dziękuję z Wasze uwagi. :)
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2010-06-03, 17:17   Temat: Portal Shanties.Krakow.pl zaistniał na Facebook'u
W dniu 25 maja 2010 portal Shanties.Krakow.pl zaistniał na Facebook'u. Serdecznie zapraszam do odwiedzania profilu Shanties.Krakow.pl. Odtąd portal będzie mocno zintegrowany ze swoim Facebook'owym alter ego. Zapraszam do klikania "Lubię to!". :-D
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2009-02-08, 14:48   Temat: Odczyt kanałów RSS
Po roku niezbyt systematycznych prób i błędów udało mi się napisać i uruchomić moduł czytnika kanałów RSS. Okazało się, że główny problem nie leżał w moim oprogramowaniu, ale mniejsza o to. W efekcie na głównej stronie serwisu powstała nowa sekcja - "Co słychać w sieci", w której znajdziecie linki do najświeższych informacji serwowanych przez szantowe serwisy internetowe (na razie jako pilot działa tylko kanał Szantymaniaka).
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2009-02-03, 16:10   Temat: Wyszukiwarka
Od dzisiaj (3.02.2009.) działa nowa WYSZUKIWARKA! :-D

Teraz można przeszukiwać historię wszystkich festiwali od 1981 roku. Jej uruchomienie związane było z mrówczą pracą przenoszenia dokumentów wszystkich poprzednich festiwali do bazy danych. Konieczne też było napisanie nowego modułu wyszukiwarki dla przeszukiwania historii. Wczoraj prace te udało mi się zakończyć i przetestować zmienione oprogramowanie wyszukiwarki. Wygląda na to, że wszystko działa. :-D W razie jakichkolwiek problemów proszę o zgłaszanie uwag przez formularz kontaktowy - dziękuję.
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2008-03-16, 14:24   Temat: Technikalia
Uwaga dotycząca wyszukiwarki.

Wyszukiwarka znajdująca się u góry każdej strony portalu (pole "szukaj") pozwala obecnie na wyszukiwanie treści wyłącznie w działach "wiadomości", "artykuły" i "linki". Jest to spowodowane tym, że wyszukiwarka działa bezpośrednio na bazie danych i jest ona oryginalną wyszukiwarką wbudowaną w CMS, a zatem działa tylko na danych i modułach, które pochodzą z oryginalnego CMS-a (obecnie są to tylko te trzy moduły).
Gdy znajdę trochę czasu postaram się napisać nową wyszukiwarkę, która obsłuży również te części portalu, które jak sądzę chcielibyście najczęściej przeszukiwać, a więc przede wszystkim historię czyli relacje z festiwali.
  Temat: Technikalia
viking

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 67264

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2008-03-16, 02:08   Temat: Technikalia
Witam

W tym wątku będę Was informował o dostępnych, nowych i planowanych możliwościach funkcjonalnych portalu, o ograniczeniach w działaniu niektórych modułów, o planowanych wyłączeniach i ewentualnych awariach (oby ich nie było!).
Zmiany techniczne pojawiają się niezbyt często, ale chciałbym żeby ten portal spełniał Wasze oczekiwania. Dlatego chętnie poznam Wasze opinie na temat tego co chcielibyście tu znaleźć, a co Waszym zdaniem jest niepotrzebne albo mogłoby inaczej funkcjonować.

A teraz garść informacji techniczno-historycznych:

 • 09/1995 - powstał pierwszy internetowy serwis Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties. Na początku znajdował się w nim tylko program Shanties'96, ale sukcesywnie pojawiały się pierwsze informacje historyczne zbierane jeszcze na podstawie śpiewników i kroniki MKM Szkwał. Do niedawna myślałem, że z tamtego okresu zachowała się tylko angielska wersja strony, ale w swoich archiwach właśnie odnalazłem pełną wersję polską - można ją zobaczyć TUTAJ. :oops: :mrgreen: Cały serwis był pisany ręcznie w HTML, głównie z użyciem edytora vi bezpośrednio na serwerze.

 • 29.01.1996. - instalacja pierwszego licznika odwiedzin - niestety dość zawodnego, ale liczącego coś tam sobie do dzisiaj! :-D

 • 03/1996 - powstaje moja pierwsza relacja z festiwalu Shanties'96. Serwis staje się oficjalnym serwisem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties, jego adres jest wymieniany w oficjalnych materiałach informacyjnych i reklamowych Festiwalu. Później, kiedy Krakowska Fundacja Żeglarstwa Sportu i Turystyki "Hals" wykupiła domenę shanties.pl powstał powoli nowy oficjalny serwis Festiwalu, a ja pozostałem przy działalności reporterskiej dla mojego starego serwisu, zwanego tu i ówdzie "alternatywnym" albo "historycznym" (osobiście bardziej podoba mi się ta druga nazwa, bo "alternatywny" ma w podtekście konkurencję, a tu konkurencji nie ma i nigdy nie było). ;-)

 • 10/2002 - podłączenie do statystyk stat4u. Wg. nich podczas festiwali i zaraz po nich, portal odwiedzało od 400 do 1000 różnych użytkowników (różne IP).

 • 11/2002 - pierwsze przymiarki do stworzenia portalu opartego na skryptach PHP i bazie MySQL, wybór CMS'a "jacoPortal" na rdzeń portalu.

 • 1.03.2007. - poszukiwanie hostingu zakończone sukcesem - portal zakotwiczył na serwerach hoga.pl (webserwer.pl)

 • 3.03.2007 - wykup domeny Shanties.Krakow.pl.

 • 10.03.2007. - aktualizacja jacoPORTAL do jPORTAL 2 i rozpoczęcie prac nad dostosowaniem istniejących modułów do indywidualnych potrzeb portalu oraz rozpoczęcie tworzenia nowych modułów dedykowanych dla portalu (historia, galeria, programy festiwali, relacje z festiwali itp.). Nowy portal wciąż nie jest dostępny w sieci - pod nową nazwą domeny wywoływany jest stary serwis.

 • 5.11.2007. - pierwsza instalacja portalu na serwerze i inicjalizacja bazy danych, jeszcze bez przełączania adresu. Rozpoczęcie testów i poprawek.

 • 15.11.2007. - PREMIERA! oficjalne uruchomienie portalu pod adresem Shanties.Krakow.pl. Rozpoczęcie prac rozwojowych. :idea:

 • 16-17.12.2007. - pierwsi użytkownicy zarejestrowani w portalu - Taclem i Jachu. :-D

 • 16.02.2008. - powstaje nowy moduł obsługi relacji z festiwalu poprzez bazę danych - każda część relacji (wstęp, części koncertu, podsumowanie itd.) stanowią rekordy w bazie. Dotychczas wszystkie relacje wczytywane były z plików spreparowanych na podstawie starych wersji html-owych pisanych od 1995 roku. Relacja z festiwalu Shanties 2008 powstaje już w tym module dzięki czemu nie muszę tracić czasu na całą HTML-ową oprawę strony z relacją. :mrgreen:

 • 17.02.2008. - powstaje banner reklamujący mój portal - można go zobaczyć m.in. u samej góry forum. 8-)

 • 7.03.2008. - powstaje nowe forum dyskusyjne oparte na "phpBB modified by Przemo". :-D Chyba udało mi się zmigrować zarejestrowanych użytkowników na nowe forum więc kto się zarejestrował wcześniej może korzystać ze swojego nicka i hasła. W razie problemów proszę o kontakt.

 • 8.03.2008. - modernizacja wyglądu strony głównej zwłaszcza w obszarze górnego menu. Pierwsze przymiarki do obsługi kanałów RSS - niestety na razie zakończone fiaskiem.

 • 2.02.2009. - zakończyłem przenoszenie historii festiwali od 1981 do 2007 roku z zewnętrznych dokumentów do bazy danych.

 • 3.02.2009. - uruchomiona została nowa wyszukiwarka obejmująca swoim działaniem historię festiwali.

 • 8.02.2009. - uruchomiony został moduł czytnika kanałów RSS. Dzięki temu na stronie głównej pojawiła się nowa sekcja "Co słychać w sieci...", w której regularnie będą się pojawiały zajawki wiadomości z serwisów szantowych dostępnych w internecie.

 • 25.05.2010. - portal Shanties.Krakow.pl zaistniał na Facebook'u.

 • 18.12.2011. - reorganizacja portalu wraz z modyfikacją kodu, głównie na stronie głównej (Mapa Serwisu) i w obszarze historii festiwalu.

 • 3.02.2019. - :!: migracja bazy danych portalu do nowej wersji wraz z modyfikacją kodu. To bardzo duża techniczna zmiana, która mogła mieć wpływ na działanie niektórych funkcji portalu, dlatego jeśli zauważycie jakieś problemy zwłaszcza w zakresie wyświetlania polskich znaczków - ąćęłńóśźżĄĆĘŁŃÓŚŹŻ - to bardzo proszę o kontakt. Możecie zgłaszać zauważone problemy przez formularz kontaktowy.


CDN...
  Temat: Rozmowy o festiwalu
viking

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 17812

PostForum: Festiwal Shanties   Wysłany: 2008-03-08, 00:42   Temat: Rozmowy o festiwalu
Witam i zapraszam wszystkich odwiedzających do udziału w dyskusjach na tym mini forum dyskusyjnym poświęconym festiwalowi Shanties.
Tutaj możecie prowadzić rozmowy o festiwalu - umieszczać Wasze opinie, uwagi, spostrzeżenia, refleksje, wspomnienia... Piszcie co Wam się podoba, co byście zmienili, co Was drażni...
Tutaj też jest odpowiednie miejsce aby komentować relacje z festiwalu umieszczane w tym serwisie. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne dlatego zachęcam do dyskusji. :-)

Jednocześnie, zanim powstanie regulamin forum, proszę Wszystkich o zachowanie się w myśl zasady "nie rób drugiemu co Tobie nie miłe". 8-)
  Temat: Zapraszam na forum
viking

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 19102

PostForum: portal Shanties.Krakow.pl   Wysłany: 2008-03-08, 00:34   Temat: Zapraszam na forum
Witam i zapraszam wszystkich odwiedzających do udziału w dyskusjach na tym mini forum dyskusyjnym poświęconym portalowi Shanties.Krakow.pl.
Tutaj możecie wymieniać między sobą informacje, uwagi, opinie na temat tego serwisu - jego zawartości, działania, wyglądu itp.

Jednocześnie, zanim powstanie regulamin forum, proszę Wszystkich o zachowanie się w myśl zasady "nie rób drugiemu co Tobie nie miłe". 8-)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17